10 C
Shkoder,Albania
Friday, March 24, 2017

Meteorologët: Luhatje temperaturash nesër, mos neglizhoni

Meteorologet parashikojne qe diten e neserme temperaturat ekstreme të ajrit pritet të luhaten duke pesuar zbritje ne vlerat minimale dhe rritje ne ato maksimale,...

Shokuese, babai djeg me ujë të nxehtë vajzën 14-vjeçare  

Adoleshentja përvëlohet me ujë të nxehtë nga babai pasi ndërhyrë në shuarjen e sherrit me prindërve. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme...

Tmerr , burri hedh gruan shtatëzane nga shkallët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytet. Burri ka hedhur nga shkallët gruan e tij, e cila ishte shtatzënë. Për pasoja, A. Sh 40...

Dalin detaje shokuese, çifti në Pogradec u vra nga një i afërm pasi zbuloi...

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e ndodhur në fshatin Velçan të Pogradecit në 18 shkurt, ku burrë e grua, 26 dhe 23...

Qeveria rikthen taksën e rrëzuar nga Kushtetuesja. Ja sa do të rritet çmimi i...

Ministria e Energjisë ka në plan të taksojë me 3 milionë lekë ose 22 mijë euro çdo pikë që shet karburant në kryeqytet dhe...

Vetingun apo zgjedhjet? Analizë nga Artan Fuga

Unë si qytetar dua drejtësi që si unë ashtu edhe i forti, i pasuri, dhe politikani të gjykohemi në mënyrë të barabartë. Të kem ku...

Rrëfehet Vlahutin: Pse po më sulmojnë në Shqipëri

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ka folur për herë të parë për masat e sigurisë, që i janë shtuar me një vendim...

Goditën me vezë kryeministrin, prokuroria kërkon dënimin e studentëve

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar këtë të hënë dënimin me punë në shërbim të komunitetit 8 studentë që tentuan të godisnin me vezë kryeministrin...

U qëllua me plumb në kokë nga polici italian, mbërrijnë në itali babai se...

abai i shqiptarit Klodjan Hysa 35 vjec i cili qëllua me plumb në kokë nga policia italiane  mbrëmjen e së premtes në komunën Monte San...

Prindërit ikin në Tiranë, 16-vjeçari i ‘jep’ lajmin më të hidhur të jetës

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:35 një ngjarje e rëndë ka tronditur Dukatin në Vlorë. Një 16-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com