10 C
Shkoder,Albania
Friday, March 24, 2017

I dha fund jetës me fostoksinë, ish-kryekomunarit i kishin vendosur dy herë tritol në...

Ish-kryetari i komunës Baz në rrethin e Matit, Fatmir Kurti, 58-vjeç, i ka dhënë fund jetës këtë të hënë duke u vetëhelmuar me fostoksinë. Kanë...

Ngjarja e plotë / 3 orët e arrestit dhe lirimit të Artan Hoxhës

Gazetari Artan Hoxha ka dalë nga prokuroria në orën 02 30 pas me shume se tre orë marrjeje ne pyetje. Prokurori Kulluri ka këmbëngulur...

Funksioni më i ri i Ambulancës vetëm në Shijak

Keni kërkuar ambulancën dhe ajo është vonuar? Epo besojeni ose jo ajo ka qenë tepër e zënë. Jo me të sëmurë, as e penguar nga...

Myftiu i Shkodres: Tekstet shkollore, permbajtje anti-islame

Ne muslimanët, nuk kemi pasur ndonjëherë komplekse nga diversiteti fetar! Më kërkoi sot im bir, Hakimi disa sqarime rreth një mësimi në lëndën “Vendlindja ime...

Luftëtarë nga Kosova në Siri, cilat janë arsyet?

Numri prej 314 vetash që kanë shkuar për të luftuar në Siri, ka bërë që Kosova të llogaritet si vendi me numrin më të...

Ben Blushi tjetër sfidë Edi Ramës, ja çfarë paralajmëron

Deputeti Ben Blushi nuk është kompleksuar nga deklarata e kryeministrit Edi Rama që i kujtonte librat e shkruar prej tij, si e vetmja punë...

“Rrno për me tregue”, Arben Derhemi vesh zhgunin e At Zef Pllumit

“Gjithë shoqëria shqiptare ka nevojë për këtë vepër. Kanë nevojë ata që kanë jetuar atë kohë, e po aq, në mos më tepër, ata...

Shqipëria po zbrazet nga të rinjtë, 80% e azilkërkuesve shqiptarë janë nën 35 vjeç

Rreth 23 mijë fëmijë e adoleshentë (nga zero deri në 17 vjeç) kanë kërkuar azil në Europë gjatë vitit të kaluar… Shqipëria ndodhet përballë një...

RREFIMI/ Avokatja e parë femër që u dënua me grupin e deputetëve në 1947

“Erifili Bezhani, pasi mbaroi Kolegjin Katolik në Korfuz, mbrojti gjuhën frënge në Athinë dhe studioi në Montpelie, Francë, ku u diplomua për Drejtësi dhe...

Të afërmit e lezhjanit Marnikollaj, protestë në Athinë: Duam drejtësi!

Një protestë e organizuar nga mijëra aktivistë të organizatave kundër neo fashizmit u mbajt të shtunën në Athinë. Protestës iu bashkuan edhe të afërm...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com