10 C
Shkoder,Albania
Friday, March 24, 2017

Harrojini vajzat dhe djemtë me letra angleze, ky vendim prek të gjithë shqiptarët

Shumë shqiptarë ëndërrojnë të pajisen me pasaportë angleze, ndërsa për përfitimin e saj zgjedhin të martohen me një shtetas anglez. Por, duket se kjo metodë...

E rrallë/ Kapen dy zarfe me kanabis në postë, po çoheshin në Itali

Trafikantët përdorin mënyra të ndryshme për të transportuar lëndët narkotike, por në Tiranë ka ndodhur një metodë e rrallë. Në dy zarfe postare është gjetur...

Qeveria fshin gjobat dhe kamatëvonesat para dhjetorit 2010

Qeveria do të fshijë gjobat dhe kamatëvonesat të periudhës para dhjetorit të vitit 2010. Në një konferencë për shtyp, ministri Arben Ahmetaj tha se pjesë...

Shitësi shkodrane fshin datën e skadencës me stilolaps, por e zbulon qytetari

Në qytetin e Shkodrës dhe nga çdo vend tjetër i Shqipërisë janë shtuar denoncimet për datën e skadencës ushqimore dhe për mbarje bakteresh dhe...

Amnesty International: Mbi 20 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE

Amnesty International ka publikuar raportin për 2016- 17 për të drejtat e njeriut në botë, ku Shqipëria renditet në vendin e 62. Në paragrafin për...

Ja cfare thote Kreshnik Spahiu per Romana Vlahutin

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në Vizion Plus, kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, foli me një gjuhë të ashpër...

Gjimnazistët e Tiranës i bashkohen protestës së opozitës

Dhjetra nxënës të gjimnazit “Partizani” në kryeqytet dolën sot në mbështetje të protestës në çadrën para Kryeministrisë. Protesta është zhvilluar në orën e parë të...

Vajza kthehet në makthin e çiftit Zogu, çmendet pas Princit, por e pëson keq...

   Një vajzë 25-vjeçare me banim në Tiranë, i ka “rënë në kokë” për Princ Lekën, në një kohë që ai kishte caktuar ditën e...

Njerku vret 29 vjeçarin shqiptar në sy të gruas

Një shqiptar është plagosur  në Zvicër dhe sipas medieve lokale, ndodhet në gjendje të rëndë, pas një konflikti mes dy burrave. “Autori është dorëzuar”, tha zëdhënësi...

I dha fund jetës me fostoksinë, ish-kryekomunarit i kishin vendosur dy herë tritol në...

Ish-kryetari i komunës Baz në rrethin e Matit, Fatmir Kurti, 58-vjeç, i ka dhënë fund jetës këtë të hënë duke u vetëhelmuar me fostoksinë. Kanë...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com