23 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 23, 2017

Erdogan kërcënon BE: Hap kufijtë për emigrantët nëse pengoni negociatat

Presidenti turk, Erdogan ka paralajmëruar ditën e sotme BE-në, se do të hapë kufijtë për emigrantët nga Lindja e Mesme që ata të shkojnë...

Trump trondit opinionin publik: Obama ka përgjuar telefonat e shtëpisë time

Donald Trump ka bërë një postim të bujshëm në Twitter, i cili ka tronditur jo pak opinionin publik amerikan, ditën e sotme. Presidenti amerikan ka...

Video/ Imazhi i foshnjes që po përlot botën, nxirret e gjallë nga rrënojat

Një sirian është filmuar duke nxjerrë nga rrënojat një foshnje 30-ditëshe, në qytetin Idlib, ditën e enjte. Vullnetari shpëtimtar Abu Kifah, shpëtoi vajzën dhe pas...

I mbijetoi ‘fluturimit të vdekjes’, mbrojtësi i Chapecoenses shpërthen në lot

Mbrojtësi i skuadrës Chapecoense, Alan Ruschel ka reaguar për herë të parë për mediat pas tragjedisë ajrore në Kolumbi ku humbën jenë mbi 60...

Pendohet “gazetari” i lajmeve të rreme: Prej meje Trumpi shkoi në Shtëpinë e Bardhë

Çfarë kanë të përbashkët lobi Amish, furgonët e dasmave të homoseksualëve dhe ndalimi i himnit kombëtar? Sa për fillim, janë të gjitha sajesa –...

Hillary Clinton udhëheq me votë popullore, 1 milion vota më shumë se Donald Trump

Edhe pse votimi ka përfunduar, numërimi ende vazhdon edhe një javë pas votimeve. Hillary Clinton ka 61,963, 234 vota ndërsa Donald Trump ka 60,961,185...

‘Ndragheta, Faltorja në mal

Në thellësi të maleve Aspromonte ndodhet Faltorja e Shën Mërisë së Polsit (“Zonja Jonë e Malit”), që është ndërtuar në vitin 1144. Çdo shtator,...

Deklarata shokuese: CIA po përpiqet të vrasë Donald Trump, para se të marrë detyrën

“CIA është duke u përpjekur për të vrarë Donald Trump para se ai te marre zyrtarisht detyren muajin e ardhshëm”. Kjo deklarate shokuese eshte...

7 gjëra që duhet të dini për tunelin që lidh Evropën me Azinë

Turqia ka inauguruar të martën tunelin e parë që lidh Evropën me Azinë me rrugë automobilistike. Tuneli “Avrasya” përbëhet nga dy shtresa, një për...

Para se të sëmurej, ish-presidenti Bush i ka shkruar letër Trumpit – ja çfarë...

Disa ditë para se të hospitalizohej, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush, i ka dërguar një letër presidentit të zgjedhur amerikan, Donald...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com