19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

‘Blindohet’ Letonia: Spanja dërgon për herë të parë 6 tanke dhe 350 trupa.

Spanja do të dërgojë 350 trupa së bashku me 6 tanke dhe një duzinë automjetesh të blinduara, në Letoni, si pjesë e batalionit të...

“Kërcënimi rus”, dhjetëra avionë amerikanë zbarkojnë në Evropën Lindore.

Dhjetëra avionë amerikanë të llojit “Chinook”, helikopterë “Apache" dhe  “Black Hawk” kanë zbarkuar në qytetin portual gjerman të Bremerhavenit, si një përpjekje e rritjes...

Vajza e Hillary Clinton mbron djalin e vogël të Donald Trump para mijëra personave

Vajza e Bill dhe Hillary Clinton, Chelsea, ka mbrojtur Barron Trump, djalin e vogël Donald Trump, pasi u tall nga mijëra përdorues online, shkruan...

Para se të sëmurej, ish-presidenti Bush i ka shkruar letër Trumpit – ja çfarë...

Disa ditë para se të hospitalizohej, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush, i ka dërguar një letër presidentit të zgjedhur amerikan, Donald...

Trump: Zotohemi për të ndjekur hapat e heroit amerikan Martin Luther King

Në ditën e lindjes së klerit afro-amerikan Martin Luther King Jr, presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump është shprehur se shoqëria amerikane duhet të...

Donald Trump u thotë gjermanëve të blejnë makina amerikane. Përgjigjet Gjermania: Nuk i keni...

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka kërcënuar edhe industrinë gjermane të automjeteve se do të rrisë taksat për...

Zbulohet dosja sekrete: Trump i survejuar që në vitin 1989, ka qenë gjithmonë i...

Mbërritja e Donald Trump në zyrën ovale, nuk ka qenë një rastësi. Ajo që do të ndodhë në datën 20 Janar, ceremonia e inaugurimit...

Rusia i kundërpërgjigjet SHBA-së pas vendosjes së trupave amerikane në Poloni

Kremlini ka thënë sot se është e shqetësuar nga ajo që e përshkroi si një përgatitje e ushtrisë amerikanë në Poloni. Kjo përgatitje, sipas Moskës,...

Trump: Do jem krijuesi më i madh i vendeve të reja të punës që...

Presidenti i zgjedhur Donald Trump, i cili pritet të marrë detyrën më 20 janar, tha sot se do të ishte krijuesi më i madh...

Hillary Clinton nuk dorëzohet, dëshiron jetë bashkiake e New York

Kush mendonte se kandidatja demokrate Hillary Clinton humbi dhe vdiq politikisht, gabohej. Hillary Clinton nuk di të dorëzohet, por dëshiron të jetë në politikë në...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com