10 C
Shkoder,Albania
Monday, March 27, 2017

Shqipëria tek ‘The Simpson”, ja arsyeja

Seriali i animuar në SHBA, aq i famshëm, “The Simpson” i kushton vëmendje Shqipërisë lidhur me delegacionin olimpik shqiptar. Delegacioni paraqitet me veshje kombëtare dhe...

Në shekullin e 19-të nënat bënin fotografi me fëmijët e vdekur, ja pse (Foto...

Për ne në vitin 2016 mund të duket si ideja më e sëmurë – t’ia besh një foto një nëne me fëmijë e saj...

Ngrohja globale ka mbërritur dhe do drejtojë botën drejt shkatërrimit

Në një artikull nga e përditshmja britanike “Daily Mail” thuhet se ngrohja globale tashmë ka mbërritur dhe e dërgojë botën drejt shkatërrimit, duke shfarosur...

Amishët, amerikanët që jetojnë në vitin 1800, nuk preken nga kanceri

Në studimet e fundit të publikuara në revistën “Cancer Causes and Control” (Shkaktarët dhe kontrolli i kancerit), është zbuluar se në mesin e amishëve,...

Pentagrami, misteret e simbolit të pranishëm në çdo fe dhe kulturë

Pentagrami, ose ylli me pesë cepa, si me qëndrim drejt, si i përmbysur, është padyshim një prej simboleve më të njohur. I përdorur që...

Jetoi 256 vjet, njeriu më i moshuar ju tregon sekretin

Nuk është as legjendë dhe as përrallë. Mund të duket si e pabesueshme, por është e vërtetë. Li Ching Yuen është kinezi që ka...

Mos i lexo nëse je vetëm /Histori të frikshme

Incubus-i është një demon në formën mashkullore, që mendohet se qëndron mbi njerëzit që janë duke fjetur, sidomos te femrat, me qëllim që të...

Shkenctari jep alarmin! Një termet i madh do t’i ndajë kontinentet përgjysmë

Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planti ynë është buzë shkatërrimit. Por shkatërrimi duket do të jetë aq i keq sa që...

FOTO /Shkencëtari i NASA-s trondit njerëzimin: Ja e vërteta rreth UFO-ve

Teoricienët konspirativ argumentojnë se ka shenja të pafundme që dëshmojnë se alienët e kanë vizituar Tokën. Sido që të jetë, një nga pak njerëzit që...

Fotot që do të betoheni se nuk janë të vërteta, por kur t’i shikoni...

Photoshopi është një shpatë me dy tehe dhe shumë lehtë ky mjet luan me mendjet tona për të besuar gjëra që nuk janë reale. Hamburgeri...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com