19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Kina zbulon minierën më të madhe të arit në histori me vlerë 22 miliardë...

Kinë ka zbuluar depozitimin më të madh ë arit në historinë modernë, pas gjetjes së  gati 380 toni ar në një minierë. Ai u zbulua...

Rasti shokues që tronditi mjekët, shihni si lindi ky fëmijë (foto)

Një fëmijë ka lindur me tre këmbë në Indi. Një rast i rrallë që ka shokuar mjekët vendas. Përveç dy këmbëve normale, vajza e...

Presin në mes pitonin 7 metra, horror ajo që gjejnë në trupin e tij

Kjo është një video shokuese e filmuar në Indonezi, ku disa banorë kanë hapur barkun e një pitoni 7 metra të gjatë dhe brenda...

Alarmi i shkencëtarëve: Pritet një cunam i frikshëm që do shkaktojë mijëra të vdekur...

Shkencëtarët e huaj kanë dhënë alarmin për një cunam që pritet të shkatërrojë brigjet e Spanjës dhe Portugalisë, nuk është dhënë një datë fikse...

Varri i lashtë i Egjiptit hapet për herë të parë në 4000 vjet, shokohen...

Një varr i lashtë është hapur  për herë të parë në gati 4.000 vjet, duke zbuluar thesare të  pabesueshme, raporton “Daily Star”. Shkencëtarët vendosëm të...

FOTO/ Kamerat në pyjet e Pukës kapin kafshë të rralla dhe momente fantastike

Pamje të mrekullueshme shfaqen nga filmimet e kamerave të vendosura në pyjet tona nga organizata për mbrojtjen e mjedisit, PPNEA. "Kontrolli i parë i kamerave-kurth...

Menduan se kapën peshk të madh, tmerrohen peshkatarët pasi shikojnë ç’kishte në rrjetë

Peshkatarët në qytetin e Sarandës kanë menduar se kanë kapur një peshk të madh, diçka me vlerë apo të veçantë që do të mund...

Facebook ka një lajm të keq për ata që vonohen në takime

Facebook vjen me risi në Messenger. Që prej ditës së sotme, aplikacioni i Facebook-ut u jep mundësinë përdoruesve të ndajnë me miqtë e tyre...

Akademia saudite: Kush martohet me 3 gra brenda muajit, të katërtën e ka falas

Profesoresha në Universitetin “Mbreti Abdoulaziz”, Hevazeen Merza, ka propozuar që universiteti të hapë një akademi e cila do të merrej me çështjen e martesës...

Si u fotografua Pablo Escobar përpara Shtëpisë së Bardhë, kur ai kërkohej nga SHBA?

Pablo Escobar, një nga shitësit e drogës dhe vrasësit më të përgjakshëm në historinë e Kolumbisë, ishte një nga njerëzit më të fuqishëm në...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com