19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Shkencëtarët: Këtë vit presim zbulimin e madh

Lajme të mira për ‘gjuetarët’ e alienëve, pasi ekspertët besojnë se në vitin 2017 do të zbulohet jeta jashtëtokësore. Sonda e hapësirës ‘Cassini’, që sillet...

5 sekretet e errëta të Facebook-ut

Facebook-u, shumica prej nesh tashmë e dimë, që ka disa sekrete të pista. Edhe pse ofron përfitime të pamohueshme, si komunikimi më i lehtë...

Zbulohet dokumenti, kjo është platforma e parë e Sigurimit të Shtetit

Ish- drejtori i Arkivës së Shtetit, Kastriot Dervishi zbulon një dokument ku tregohet sesi ka qenë platforma e Sigurimit të Shtetit në kohën e...

Nuk keni pare asnjehere magjistar si ky….(video)

Kemi parë shumë video të ndryshme të publikuara në internet, që shfaqin njerëz të pabesueshëm nëpër botë duke bërë gjëra të ndryshme, por një...

Presin në mes pitonin 7 metra, horror ajo që gjejnë në trupin e tij

Kjo është një video shokuese e filmuar në Indonezi, ku disa banorë kanë hapur barkun e një pitoni 7 metra të gjatë dhe brenda...

Misteri (i zbuluar) i fatit të Anastasia Romanovës

Fasti i Anastasia Romanovës (1901-1918), vajza e katërt të e Carit të Rusisë Nikolla II dhe Careshës Aleksandra, ka qenë një nga misteret më...

Kontrolloni mirë xhepat. Nëse keni këtë kartmonedhë 50 euro mund të bëheni të pasur...

Besojeni ose jo, kartëmonedha në vlerë prej 50 euro ndonjëherë vlen më shumë se aq. Në fakt, në internet disa kartëmonedha të kësaj shume mund...

Shkencëtarët rusë mbajtën 5 persona zgjuar për 30 ditë, e pabesueshme ajo që ndodhi…...

Qeveria ruse, gjatë fundit të viteve 1940, zgjodhi pesë burrat që u konsideruan si armiq të shtetit për të marrë pjesë në një eksperiment...

Tronditet shkenca: 12 vjeçari në Mars ka jetë, por njerëzit jetojnë në …

Në një video të publikuar në YouTube, një fëmijë me emrin Boriska intervistohet nga Kerry Cassidy nga Project Camelot. Sipas asaj që thuhet, Boriska...

Këta janë sunduesit e botës që i shërbejnë djallit

Kur flitet për “të Ndriturit” (Illuminati)  apo për një “Rend te Ri Botëror shumë njerëz mendojnë se bëhet fjalë për ndonjë përrallë që nuk...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com