24 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Në det ka 150 trilionë dollarë ar. Ja super makineritë që do ta nxjerrin

Rreth 150 trilionë dollarë ar gjenden në shtratin e detit. Shpërthimet me krijimin e minierave sjellin rreziqe të mëdha për mjedisin natyror në oqean. Për këtë...

Shkencëtarët zbulojnë misterin e tmerrshëm: Ja çfarë ndodh 30 sekonda pas vdekjes

Askush nuk e di se çfarë ndodh me trupin e njeriut pas vdekjes. Disa thonë se kur një jetë shuhet, një dritë e bardhë...

Familja me 13 djem që ende po lufton për një vajzë

Për disa arsye, meshkujt në përgjithësi duan fëmijën e tyre të parë të jetë një një djalë, kështu që do të ruhet mbiemri dhe identiteti. Por për gratë është ndryshe,...

FOTO /’Zona e Heshtjes’ binjaku i Trekëndëshit të Bermudës

Planeti jonë mbart shumë mistere. Një prej këtyre mistereve është një zonë e Meksikës, ku ora ndalon dhe radiot nuk punojnë. Bëhet fjalë për një...

Gjeti një gur të zi në lumë dhe e mori pa e ditur se...

Një i ri kohët e fundit vizitoi kraterin e diamanteve State Park në Shtetet e Bashkuara: i vetmi vend ku të gjithë kanë mundësi të...

Shqipëria tek ‘The Simpson”, ja arsyeja

Seriali i animuar në SHBA, aq i famshëm, “The Simpson” i kushton vëmendje Shqipërisë lidhur me delegacionin olimpik shqiptar. Delegacioni paraqitet me veshje kombëtare dhe...

Në shekullin e 19-të nënat bënin fotografi me fëmijët e vdekur, ja pse (Foto...

Për ne në vitin 2016 mund të duket si ideja më e sëmurë – t’ia besh një foto një nëne me fëmijë e saj...

Ngrohja globale ka mbërritur dhe do drejtojë botën drejt shkatërrimit

Në një artikull nga e përditshmja britanike “Daily Mail” thuhet se ngrohja globale tashmë ka mbërritur dhe e dërgojë botën drejt shkatërrimit, duke shfarosur...

Amishët, amerikanët që jetojnë në vitin 1800, nuk preken nga kanceri

Në studimet e fundit të publikuara në revistën “Cancer Causes and Control” (Shkaktarët dhe kontrolli i kancerit), është zbuluar se në mesin e amishëve,...

Pentagrami, misteret e simbolit të pranishëm në çdo fe dhe kulturë

Pentagrami, ose ylli me pesë cepa, si me qëndrim drejt, si i përmbysur, është padyshim një prej simboleve më të njohur. I përdorur që...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com