19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Jetoi 256 vjet, njeriu më i moshuar ju tregon sekretin

Nuk është as legjendë dhe as përrallë. Mund të duket si e pabesueshme, por është e vërtetë. Li Ching Yuen është kinezi që ka...

Mos i lexo nëse je vetëm /Histori të frikshme

Incubus-i është një demon në formën mashkullore, që mendohet se qëndron mbi njerëzit që janë duke fjetur, sidomos te femrat, me qëllim që të...

Shkenctari jep alarmin! Një termet i madh do t’i ndajë kontinentet përgjysmë

Falë ngrohjes globale, të gjithë e dimë se planti ynë është buzë shkatërrimit. Por shkatërrimi duket do të jetë aq i keq sa që...

FOTO /Shkencëtari i NASA-s trondit njerëzimin: Ja e vërteta rreth UFO-ve

Teoricienët konspirativ argumentojnë se ka shenja të pafundme që dëshmojnë se alienët e kanë vizituar Tokën. Sido që të jetë, një nga pak njerëzit që...

Fotot që do të betoheni se nuk janë të vërteta, por kur t’i shikoni...

Photoshopi është një shpatë me dy tehe dhe shumë lehtë ky mjet luan me mendjet tona për të besuar gjëra që nuk janë reale. Hamburgeri...

Maqedonia fsheh thesarin më të çmuar në tokë, NASA kërkon ta fshehë

Alshar është një minierë në malin Kozhuv që për herë të parë është zbuluar minerali lorandit. Emri i sotëm i minierës është shkurtesa e...

‘Sindroma e vagjinës së vdekur’, çrregullimi që po tremb gratë!

Humbja e ndjeshmërisë së vagjinës po përhapet gjithmonë e më shumë. ‘Sindroma e vagjinës së vdekur’ është emri që i është vënë kohët e fundit...

Kirurgia 90­-vjeçare vazhdon të kryejë 4 operacione në ditë!

Kirurgia më e vjetër në Rusi, e cila është 90 vjeç ka kryer 10 mijë operacione gjatë karrierës së saj dhe është shprehur se...

Zbulohet dokumenti, kjo është platforma e parë e Sigurimit të Shtetit

Ish- drejtori i Arkivës së Shtetit, Kastriot Dervishi zbulon një dokument ku tregohet sesi ka qenë platforma e Sigurimit të Shtetit në kohën e...

Ja pse femrat zgjohen me nerva në mëngjes

Femrat kanë dy herë më shumë nevojë për gjumë në krahasim me burrat. Shumë studiues, përfshirë edhe studimin e fundit të ‘Duke University’, kanë...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com