19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Katër 4 arsyet kryesore pse njerëzit besojnë tek bestytnitë

Bestytnitë janë kudo. Nga mesazhet zinxhir që ju kërkojnë “t’i dërgoni këtë letër apo e-mail 10 njerëzve të tjerë, dhe diçka e mirë do...

Rrëfimi i djalit të Pablo Escobarit: Arsyeja fisnike pse babai im u vetëvra

Djali i Pablo Escobar vijon ti mëshojë tezës se i ati është vetëvrarë. Djali i trafikantit më të njohur në botë thotë se babai i...

Ja si mund të kurseni 30% të karburantit

Me rritjen e çmimit të karburantit është bërë e rëndësishme kursimi i tij. Kursimin e karburantit mund ta arrini edhe me disa këshilla të vogla...

E vdekur për 500 vjet, shkencëtarët tronditen nga ajo çka i gjetën mumjes (video)

Një mumje e një vajze 15-vjeçare, e cila ishte ngrirë prej 500 vjetësh, u gjet në vitin 1999 në Argjentinë. Shkencëtarët zbuluan gjethe coca në...

Shkencëtarët: Jemi gati të klonojmë njerëz, por nuk dimë si do reagojë publiku

Shkencëtari kinez që ka krijuar fabrikën më të madhe për klonim, ka thënë se kopjimi i njerëzve tashmë është i mundur, por ai nuk...

“The Guardian” flet frikshëm: Nëse s’jeni gati, mos e lexoni këtë shkrim!

Prestigjiozja "The Guardian", ka botuar një artikull të shkrimtarit që prek temat politike, George Monbiot, e ku ceken krizat që rrezikojnë njerëzimin. “Ju lus, mos...

Vdekjet më të pabesueshme

Edhe pse askush nuk do të flasë për vdekjen, ajo është e pashmangshme. Nëse dëgjoni psikologët, ata do t’ju sugjeronin të flisnit sa më...

Gruaja e Hitlerit ka pozuar nudo?!

Një pikëpyetje e madhe është ngritur rreth dy fotove të një femre e cila shfaqet krejt e zhveshur për të simbolizuar e shfaqur bukurinë...

Kjo pulë kushton 2500 dollarë

Lloji i pulave, Ayam Cemani, janë pulat më të shtrenjta në botë, dhe kur themi të shtrenjta e kemi fjalën për një shumë prej...

Eksperti: Teoria e Darwinit është e saktë, jemi pasardhës të alienëve

Erdhën nga planeti Nibiru, 300 mijë vjet më parë. Manipuluan ADN-në e të parëve për të krijuar Homo Sapiens-ët. Teorinë e hedh një studiues...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com