13 C
Shkoder,Albania
Sunday, March 26, 2017

Në Tokën e Kampionëve, Salihi zbulon ‘sekretin’ e Shkodrës

Është Izmir Smajlaj emri i momentit në Shqipëri, prodhimi i fundit shkodran, që na ka veshur në ar në Europianin e atletikës. Më parë...

Mustafa Nano: Pse dua të shkoj në çadër, çfarë do u them për Berishën,...

Publicisti Mustafa Nano, njëkohësisht edhe një nga kritikët më të fortë të ish-kryeministrit Berisha, i kërkoi publikisht kreut të PD-së, Lulzim Basha, të jetë...

Rrëfimi i gjermanes mbi Shqipërinë e burrave në vitin ‘88

Shqipëria për të është një dashuri e bukur. Zuzana Finger është gjermane dhe ka ardhur për herë të parë në vendin tonë në vitin...

Hernia Diskale/ Si mund të shmangen dhimbjet

Regjim shtrati dhe aktivitet fizik i kufizuar. Është kjo këshilla më e mirë që mund t’u vijë në ndihmë të gjithë atyre që vuajnë...

Mustafa Nano: Një grua mund të jetë seksi në miliona mënyra

E qeshura, të ecurit, gjestet, aroma, zëri, takti… Një grua mund të jetë seksi  në miliona mënyra, mendon ai. Lexoni mendimet e gazetarit dhe...

Hafizi: Nuk marrim pjesë në protestën e PD, edhe pse jemi në opozitë

Deputetja e “Libra-s”, Mimoza Afizi në një intervistë për emisionin “45 minuta” në Report Tv është shprehur se edhe pse janë një parti opozitare...

Gent Bejko: Ika sepse në Shqipëri nuk pashë njeri të bëjë hajër me ndershmëri

Gent Bejko, i njohur në Shqipëri si aktor edhe pse i diplomuar për regjisor prej më shumë se një viti ka emigruar së bashku...

Ismail Kadare: Pse i urrente dhe i shkatërroi Enveri kafenetë

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare është një figurë madhore e letërsisë. Librat e tij të botuar nga “Fayard” janë epope të mrekullueshme në zemër të...

Rrëfimi i gazetares: Letrat që i dërgoja tim eti në burgun e Spaçit

“Mendimet e hedhura në këtë vëllim, shkruar nga një gazetare veterane dhe tashmë një zë autoritar në një institucion publik, janë bazuar në përballjet e...

40 vjet në timon pa asnjë gërvishje, zbuloni historinë e shoferes së parë femër...

40 vjet më parë është nisur nga Himara drejt Durrësit pikërisht në Shkozet ku edhe ka marrë patentën bashkë me 90 femrat e para...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com