23 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 23, 2017

Shkrimtarja franceze: Këto janë sekretet që më ka rrëfyer Mbretëresha Geraldinë

Josephine Dedet ka shkruar një libër mjaft interesant mbi Mbretëreshën Geraldinë dhe është libri i parë i shkruar nga një e huaj. Në një...

“Lamë nam”, rrëfehet Majlinda Bregu: Pse debatova me Bumçin në Bruksel dhe një mesazh...

Ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka vlerësuar rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE. Në një intervistë dhënë...

Rrëfehet Bregu: Të thuash qeveria s’bën, nuk mjafton për të ardhur në pushtet, ja...

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, deklaron se ajo që ndodhi me zgjedhjet në Dibër përbën një problem kombëtar dhe jo thjesht të Partisë Demokratike. Në...

Mustafa Nano: Pse dua të shkoj në çadër, çfarë do u them për Berishën,...

Publicisti Mustafa Nano, njëkohësisht edhe një nga kritikët më të fortë të ish-kryeministrit Berisha, i kërkoi publikisht kreut të PD-së, Lulzim Basha, të jetë...

Gazetari amerikan paralajmeron Shqiperine

Michel Marizco është një gazetar investigativ amerikan, i specializuar në marrëdhëniet mes SHBA dhe Amerikës Latine, specifikisht për krimin e organizuar, trafikun drogës etj. ...

Edi Rama: Çfarë bisedova në takimin kokë më kokë me Merkel

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DË kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e...

Kush e spiunoi Ernest Troshanin? Kardinali rrëfen jetën e tij

Pasi mbushi 88 vjeç, Ernest Troshani rrëfehet për jetën e tij, këtë herë si kardinal. Në emisionin e Roland Qafokut, “Debati në Channel One”,...

Dom Gjergj Meta: Filmat e diktaturës nxisin urrejtje, por jam kundër censurës

Dom Gjergj Meta tregon arsyet pse është kundër ndalimit të shfaqjes së filmave të Ish-Kinostudios, edhe pse në disa prej tyre, mbi klerin hidhet...

Plehrat/Lubonja: Lojën e përcakton LSI-ja!

Publicisti Fatos Lubonja nuk beson se LSI do të votojë kundër ligjit për importin e plehrave për hir të interesit publik, por shpresën e...

Gino Luka në gjurmët plot dritëhije të princeshës Dora d’Istria në Firence

Shkrimi me titull "Dov’è Dora d’Istria?" i Gino Lukës publikuar së fundmi mbi princeshën me origjinë shqiptare Dora d'Istria, është i fokusuar në gjurmët që autori...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com