10 C
Shkoder,Albania
Friday, March 24, 2017

Hernia Diskale/ Si mund të shmangen dhimbjet

Regjim shtrati dhe aktivitet fizik i kufizuar. Është kjo këshilla më e mirë që mund t’u vijë në ndihmë të gjithë atyre që vuajnë...

Shkrimtarja franceze: Këto janë sekretet që më ka rrëfyer Mbretëresha Geraldinë

Josephine Dedet ka shkruar një libër mjaft interesant mbi Mbretëreshën Geraldinë dhe është libri i parë i shkruar nga një e huaj. Në një...

Intervista e rrallë/ Shfaqet Fatos Nano: Berisha, eja punojmë bashkë

20 vjet më parë, në marsin e mbrapshtë ’97, lideri socialist Fatos Nano doli nga burgu. Sot dritare.net ka botuar intervistën që Nano dha për gazetaren...

Arrestimi i Stresit/ Flet i ati, Sali Lusha: Presion për të më trembur mua

Duket se problemet e reperit me drejtësinë këtë herë kanë shqetësuar edhe familjen e tij. Pas shoqërimit në polici dy ditë më parë, babai...

Ironia e De Biasit: Bëj sikur nuk e kuptoj shqipen kur më intereson! Ja...

https://www.youtube.com/watch?v=gZjkxBKoMTA Gianni De Biasi, faleminderit për këtë intervistë. Është kënaqësi të jem me ju sonte. E kuptuat se çfarë thashë unë dhe prezantimi? Po po, mjaftueshëm. Unë bëj...

“Lamë nam”, rrëfehet Majlinda Bregu: Pse debatova me Bumçin në Bruksel dhe një mesazh...

Ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka vlerësuar rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE. Në një intervistë dhënë...

Paralajmërimi i Ilir Metës: Do jemi partia e rëndësishme në qeveri ose forca kryesore...

Kryetari i Parlamentit, njëkohësisht dhe kryetari i LSI, Ilir Meta ka paralajmëruar se në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen në qershor...

Gino Luka në gjurmët plot dritëhije të princeshës Dora d’Istria në Firence

Shkrimi me titull "Dov’è Dora d’Istria?" i Gino Lukës publikuar së fundmi mbi princeshën me origjinë shqiptare Dora d'Istria, është i fokusuar në gjurmët që autori...

Gazetari amerikan paralajmeron Shqiperine

Michel Marizco është një gazetar investigativ amerikan, i specializuar në marrëdhëniet mes SHBA dhe Amerikës Latine, specifikisht për krimin e organizuar, trafikun drogës etj. ...

“Dorëzohet” De Biasi: Shanse minimale për të shkuar në Botëror

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, në një intervistë të dhënë për “La Gazzetta Dello Sport”, ka treguar se beson realisht...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com