19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

40 vjet në timon pa asnjë gërvishje, zbuloni historinë e shoferes së parë femër...

40 vjet më parë është nisur nga Himara drejt Durrësit pikërisht në Shkozet ku edhe ka marrë patentën bashkë me 90 femrat e para...

“Bujar Lako u dënua me riedukim, si “e mblodhi” pianistja”

Aktori i njohur, Mirush Kabashi, tregon vitet e Kursit të aktrimit me Bujar Lakon, dënimin që atij iu bë gjatë shkollës, rolet e tij,...

Shpërthen Ledina Çelo: Në festival pa prova. Ja pse e vesha fustanin

Kam ardhur 10 ditë para Festivalit në Tiranë, e kam ndenjur 5 ditë kot në hotel, duke mos pasur në dorë asnjë material. Nuk shkuan...

Sa e ka rrogën Blendi Fevziu, rrëfehet gazetari: Paguhem shumë, por …

Prej dy dekadash qëndron në ekran me debate e intervista ekskluzive për çështjet më të rëndësishme të ditës, çka e bën atë figurën më...

Kryetari i PS Shkodër: Shkodra dhe Voltana “kurbanë” të opozitës së Bashës

Marrëdhënia e ngrirë mes kryebashkiakes së Shkodrës dhe kryeministrit Edi Rama, po dëmton interesat e qytetarëve shkodranë. I këtij mendimi është kryetari i PS-së...

Rrëfehet Armina: Sekretet me Shkëlzenin, lidhja me Lirinë dhe plani për një fëmijë

Për Armina Mevlanin, nëse ekziston ndonjë filozofi jete, është ajo se në fund të fundit jeta është shumë e shkurtër dhe është e padrejtë...

Përplasjet tek PD e Shkodres por dhe situata kaotike tek PS parashikojnë zhvillime interesante...

Kur jemi në ditët e fundit të 2016-tës, edhe politika bën bilancet e një viti të mbushur me aktivitet intensiv, ngjarje, përplasje, prapaskena që...

Intervista/ Ben Derhemi: Shqipëria e mbretit lakuriq dhe komunizmi si burg kolektiv

Ajo shoqëri që e ndërton të gjithë marrëdhënien mbi hipokrizinë është një shoqëri që herët a vonë do të vdesë. Arben Derhemi nuk është...

Gino Luka në gjurmët plot dritëhije të princeshës Dora d’Istria në Firence

Shkrimi me titull "Dov’è Dora d’Istria?" i Gino Lukës publikuar së fundmi mbi princeshën me origjinë shqiptare Dora d'Istria, është i fokusuar në gjurmët që autori...

Helena Kadare përgjigje Lubonjës: Pse Ismailit s’i duhet e nuk ka nevojë ta ndryshojë...

Prozatore, përkthyese, një zonjë si pakkush në Shqipëri, por të qenit pranë një njeriu të madh e ka lënë disi në hije. Por, edhe...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com