10 C
Shkoder,Albania
Friday, March 24, 2017

Edi Rama: Çfarë bisedova në takimin kokë më kokë me Merkel

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DË kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e...

Vajza e Sabri Godos, Ermira: Ja çfarë gabimi bëri në 20 vitet e fundit

Tek rikthehet te lexuesi me vëllimin me tregime “Koha e gështenjave”, shkrimtarja Ermira Godo Jorgo, gjatë një interviste për gazetën “Shekulli” rrëfen marrëdhënien e...

“Lamë nam”, rrëfehet Majlinda Bregu: Pse debatova me Bumçin në Bruksel dhe një mesazh...

Ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka vlerësuar rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE. Në një intervistë dhënë...

Mbesa e martirit të Kishës Katolike: Takimi im me Nexhmije Hoxhën

Dje u  mbajt në katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër mesha e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike, vrarë, pushkatuar e vdekur gjatë...

Flet tifozja që mbeti pa ndjenja në stadium: Nuk e di cfare ndodhi, pashë...

Trevisa Tufa, vajza që mbeti pa ndenja në stadiumin "Elbasan Arena", ka rrëfyer për newsport.al se çfarë ndodhi në shkallët e këtij impianti ku...

Arrestimi i Stresit/ Flet i ati, Sali Lusha: Presion për të më trembur mua

Duket se problemet e reperit me drejtësinë këtë herë kanë shqetësuar edhe familjen e tij. Pas shoqërimit në polici dy ditë më parë, babai...

Elmazi: Ju rrëfej opozitarët që “flirtojnë” me pushtetin, PD-ja ti largojë

Dje, një status i deputetes demokrate, Liljana Elmazi, në portale u cilësua si shpërthim. Kjo pasi, znj.Elmazi shprehu hapur mendimin se PD-ja jo vetëm...

Dashamir Shehi: Si më doli nami që kam qenë rrobaqepës

Nga Bardha Nergjoni Mbetet ndër politikanët e rrallë që nuk ndryshon kah, nuk gëzon privilegje të pushtetit dhe nuk kursehet sa herë që ka diçka...

Paralajmërimi i Ilir Metës: Do jemi partia e rëndësishme në qeveri ose forca kryesore...

Kryetari i Parlamentit, njëkohësisht dhe kryetari i LSI, Ilir Meta ka paralajmëruar se në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen në qershor...

Aktorja e njohur shqiptare e pranon: Blej te “Gabi” s’kam sponsor”

Jemi mësuar ta shohim aktoren Eliona Pitarka si një femër tepër provokuese dhe që di të eksopozojë pjesët e trupit. Por në një intervistë për...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com