11 C
Shkoder,Albania
Sunday, March 26, 2017

Si e “pushtuan” shqiptarët ambasadën gjermane në korrik 1990 (Pamje të rralla)

Një kronikë e gjatë e ngjarjeve të ambasadave korrik 1990 është publikuar nga mediat gjermane. Janë pamje të panjohura të atyre ngjarjeve. Më 3 korrik...

Në çadër luajnë me birila, Jul Deda shpërthen ndaj organizatorëve: Nuk rrëzohet qeveria me…...

Humoristi Julian Deda ka sulmuar organizatorët e protestës së opozitës “te çadra”, për ideimin e një loje boëling ku protestuesit me rradhë kanë “rrëzuar”...

“Shuplaka” e SHBA/ Lulzim Basha nuk tërhiqet, zbardhen porositë para grupit e kryesisë së...

Pak orë pasi kryeministri Edi Rama deklaroi hapur se zgjedhjet në Kavajë do të zhvillohen me apo pa Partinë Demokratike dhe kur Ambasada e...

LAJM I FUNDIT/ SHBA “shuplakë” Bashës: Trump nuk e mbështet protestën e PD-së

Shtetet e Bashkuara deklarojnë se asnjë prej çështjeve të mprehta të aktualitetit politik në vend nuk duhet të jetë shfajësim për bojkotin e Parlamentit,...

Ishte duke luajtur tavëll kur… Si e mësoi Bashkim Fino lajmin se do bëhej...

Bashkim Fino, 20 vite më parë do jetonte ditët e para si kryeministër, gjë që nuk e kishte çuar kurrë nëpër mend. Mjaft të...

Rama batuta me komentuesit, shkrihet së qeshuri me atë që e quan ‘gomar’ dhe...

Teksa po afron fushata zgjedhore, duket se kryeministri Edi Rama gjithnjë e më shumë bëhet aktiv në rrjetet sociale, ku së fundmi ka nisur...

Shqiptarët masakrojnë me shufra hekuri 20 vjeçarin italian, i riu në gjendje kritike për...

Një 20-vjeçar italian ndodhet në gjendje kritike në një spital në kryeqytetin italian të Romës, pasi u rrah në një festë nga një grup...

Balaj “godet” Abrashin dhe Xhakën: Se një apo dy lojtarë nuk janë pjesë e...

Bekim Balaj ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore ndaj Bosnjes. Me theks të veçantë ai foli për atmosferën në skuadër, duke e...

REPORTAZH NË MALËSI TË MADHE/ “Kemi vetëm tuba bosh në shtëpi”

“Thuajse gjysma e banorëve të Zagorës ka ikur. Dhe kjo vetëm për shkak të ujit. Duam ujë, por nuk ka…”, – thotë Fatmiri, njëri...

I riu italian në luftë me jetën, u rrah barbarisht nga një grup shqiptarësh

Një i ri italian është në luftë me jetën pasi është rrahur barbarisht nga një grup shqiptarësh. Ai quhet  Emanuele Morganti, dhe është 20...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com