23 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 23, 2017

Gjashtë muaj para zgjedhjeve, Basha: Po hapim partinë, s’do jetë makiazh

Nga mbledhja e grupit parlamentar demokrat, kreu i PD Lulzim Basha doli për mediat për të dhënë lajmin që partia që ai drejton do...

Qytetarët e kritikojnë, Rama: Mos u mërzisni, në 2018 prap këtu më keni

Kryeministri, Edi Rama publikoi të martën paradite një video në Facebook, ku tregonte rastin e një pensionisteje që ka marrë legalizimin e shtesës në...

Banorët tek Hardhijat e Egra në protestë

Rreth 20 familje që banojnë në godinat e ish-Ndërmarrjes Gjeologjike në periferi të Shkodrës protestuan paraditen e së mërkurës. Ata bllokuan rrugën duke kundërshtuar...

Ministria e Arsimit: Neser rifillon mesimi ne te gjitha shkollat

Ministria e Arsimit bën të ditur se ditën e enjte procesi mësimor do të zhvillohet normalisht në të gjitha shkollat e vendit. Përmirësimi i...

Shokuese: Vogëlushi që sapo mësuar të ecë ekzekuton me armë pengun e ISIS-it (video)

Shteti Islamik ka publikuar një tjetër video tronditëse, ku shfaq tmerret që po përhap në zonat e pushtuara, por kësaj radhe, ekzekutuesi është një...

Para 4 vjetësh kërkonte arrestimin e Berishës, ja ç’bëjnë sot Spahiu dhe ish-kreu i...

Ish-Kryeministri Sali Berisha është parë sonte, në ditën e dytë të protestës, të ulet në një tavolinë në çadrën e ngritur para Kryeministrisë, me...

Video e tmerrshme nga Berlini e xhiruar nga një kosovar (Pamje të rënda +18)

Një video e tmerrshme ka arritur në adresën e Gazetës Express. Menjëherë pas sulmit një kosovar ka xhiruar nga vendi i ngjarjes. Pamjet janë të rënda,...

Dështon pa nisur mirë misioni i Fleckenstein? Ja çfarë thotë për Bashën

Eurodeputeti gjerman Knut Fleckenstein ka mbërritur në Shqipëri në një kohë kur klima politike në vend është acaruar dhe opozita ka nisur protestat që...

“Si e refuzoi Musine Kokalari Nexhmijen për t’u bërë komuniste”

Flet aktivistja e komunitetit shqiptaro-amerikan, Merita Shkupi. “Armiqësia me regjimin komunist që në vitet e luftës. Pohimi i saj ‘Ca luftojnë sot. Ca do të...

53-vjeçarja shkon tap në shtëpi, burrit s’i mbajnë nervat dhe…

Ditën e sotme shtetasi Ramazan Rama 56 vjeç, banues në Fushë-Krujë ka rënë në prangat e policisë pasi ka goditur gruan e tij me thikë. Zbardhen...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com