10 C
Shkoder,Albania
Monday, March 27, 2017

Nga Shkodra në Sarandë, ja aksioni i madh që nis nesër

Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes gjatë gjithë kësaj jave ka nisur një fushatë sensibilizimi për plazhe të pastra. Ndërsa ditën e...

Flet Bahri Boriçi: Si fitova në 1996 përballë PD dhe PS

Për herë të parë në një rrëfim ekskluziv vjen ish-kryetari i bashkisë Shkodër Bahri Boriçi i cili drejtoi bashkinë në vitet më të vështira...

Bashkia e Shkodrës shkel ligjin me mosmiratimin e rregulloreve

Bashkia Shkodër nuk ka miratuar në keshillin bashkiak dy prej rregullorëve: rregullorja për shërbimet publike dhe njësia e shërbimit të performancës. Po ashtu janë bërë...

Ministrja e LSI-së: Do hyjmë në zgjedhje edhe pa PD-në

Bojkoti i zgjedhjeve nuk është plan i LSI edhe nëse Partia Demokratike vendos të mos marrë pjesë në të. Klajda Gjosha e konfirmon këtë në...

VIDEO/ 7 mënyrat për të emigruar në Kanada

Kanadaja pranon mijëra emigrantë çdo vit, por me profesione të caktuara. Videoja tregon 7 mënyrat sesi të emigrosh në Kanada. https://www.youtube.com/watch?v=Q_57RkRvzKk

Kullat e ngujimit në Theth vizitohen nga turistët

Një kullë e gurtë që ka hyrë dhe ka mbetur në histori si një instrument i çuditshëm gjykimi dhe dënimi. Një kështjellë e gdhendur...

Dëshmitë tronditëse/ Vajzat: Si na shfrytëzoi grupi i orgjive me pagesë

Përveç vajzës 26- vjeçare që u kap në flagrancë duke ushtruar prostitucion me tre klientë njëherësh, Policia e Tiranës ka identifikuar edhe 5 vajza...

Godet Edi Rama që në pikë të mëngjesit, e ka me opozitën e Bashës...

Thumbues dhe ironik këtë mëngjes të diele kryeministri Edi Rama. Rama publikon një pjesë nga filmi i animuar për fëmijë “Kush qesh i fundit” dhe...

Flet “agjenti” izraelit: Kontrollova shtëpinë e Tom Doshit, më pagoi…

Shtetasi izraelit Yoram Frig, i ndaluar në Rinas me një pajisje të dyshuar si përgjuese, ka dëshmuar se ka ardhur në Shqipëri me kërkesë...

Kush janë shkodranët që sponsorizojnë LSI-në

Në raportet financiare të dorëzuara në KQZ për burimet e parave gjatë vitit 2016, e vetmja parti parlamentare që ka dorëzuar listën e donatorëve...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com