10 C
Shkoder,Albania
Friday, March 24, 2017

Rikthehet Liljana Kondakçi me nje klip te ri

Këngëtarja më e njohur e viteve ‘80 Liljana Kondakçi, fituese e dhjetëra çmimeve në festivalet e këngës në Radiotelevizionin Shqiptar rikthehet me një videoklip...

Shqiptari çon në këmbë jurinë e “The Voice” në Gjermani, dëgjojeni çfarë zëri ka...

Shpresim Ahmeti është djaloshi që arriti të kthente disa anëtarë te jurisë në konkursin e talenteve ‘The Voice’ në Gjermani. Ai është një student në...

Albano Carrisi tregon pasaportën: Kam dashuri të madhe për shqiptarët

Pak orë para nisjes së koncertit në Tiranë, këngëtari i famshëm Italian Albano Carrisi është shprehur se i dashuron shqiptarët dhe Shqipërinë. Ai thotë se...

Orkestra e parë frymore në Shkodër, 1878

Orkestra frymore në Shkodër më 1878. Ajo ekzekutoi "Himnin e Lidhjes Shqiptare" duke përcjellë vullnetarët shkodranë që shkuan të luftonin për mbrojtjen e Hotit...

“Moj e bukura More”, çfarë fsheh historia e këngës 600-vjeçare shqiptare

Sipas filologut arbëresh, Dhimitër Kamarda, kënga e ka origjinën tek arbëreshët e Italisë, të cilët sipas studimit të tij, u detyruan të largohen nga...

“I fundit sot, nesër i pari do të jetë. Sepse kohët po ndryshojnë”. Për...

“The times they are a-changin’” është një prej këngëve më të mrekullueshme të Bob Dylanit, kantautorit amerikan që dje fitoi Çmimin “Nobel” në Letërsi....

“Të ka lali shpirt” kënga më e klikuar shqiptare? E keni gabim, ja kush...

Për tre vite me radhë kënga “Të ka lali shpirt” e Silva Gunbardhit, me Mandin dhe Dafin mban rekordin e klikimeve duke u përhapur...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com