11 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 23, 2017

Marjana Begu, vajza nga Shkodra është fituesja e edicionit të shtatë të spektaklit “Gjeniu...

Pas 14 netësh konkurim, spektakli i talenteve të vegjël mbyll siparin e tij në ekranin e Televizionit Klan. Në skenë u ngjitën 11 konkurentë....

Albano Carrisi tregon pasaportën: Kam dashuri të madhe për shqiptarët

Pak orë para nisjes së koncertit në Tiranë, këngëtari i famshëm Italian Albano Carrisi është shprehur se i dashuron shqiptarët dhe Shqipërinë. Ai thotë se...

“Të ka lali shpirt” kënga më e klikuar shqiptare? E keni gabim, ja kush...

Për tre vite me radhë kënga “Të ka lali shpirt” e Silva Gunbardhit, me Mandin dhe Dafin mban rekordin e klikimeve duke u përhapur...

Simon Gjoni legjenda e heshtur dhe historia e “Lule bore”, himnit të muzikës lirike...

Rasti i kompozitorit Simon Gjoni është më kuptimploti i marrëdhënies së krijuesit me veprën dhe vetë veprës me kohën. Ai ka një galeri të...

Elhaida Dani ‘zëri’ i një produkti mjaft të dashur për italianët (video)

Këngëtarja Elhaida Dani ka lajmëruar edhe më parë se do të jetë pjesë e produksioni muzikor në Paris, megjithatë duket se ajo nuk i...

Pjerin Ashiku, kompozitori dhe autori i ‘Lulja e Majit’

Në mbrëmjet e vallëzimit që organizonim kur ishim në gjimnaz, në aureolën e tangove që interpretonte orkestra ishte pa diskutim “Lulja e Majit”. Ne...

“I fundit sot, nesër i pari do të jetë. Sepse kohët po ndryshojnë”. Për...

“The times they are a-changin’” është një prej këngëve më të mrekullueshme të Bob Dylanit, kantautorit amerikan që dje fitoi Çmimin “Nobel” në Letërsi....

Ndahet nga jeta Leonard Cohen

Muzikanti, poeti dhe këngëtari Leonard Cohen është ndarë nga jeta në moshën 82 vjeçare. Me zërin e tij ai frymëzoi prej 6 dekadash miliona...

Shqiptari lë pa fjalë jurinë e “The Voice of Germany” (video)

Shpresim Ahmeti është djali që arriti të kthente të pestë anëtarët e jurisë në konkursin e talenteve ‘The Voice’ në Gjermani. Ai është një student...

Shqiptari çon në këmbë jurinë e “The Voice” në Gjermani, dëgjojeni çfarë zëri ka...

Shpresim Ahmeti është djaloshi që arriti të kthente disa anëtarë te jurisë në konkursin e talenteve ‘The Voice’ në Gjermani. Ai është një student në...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com