19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Një letër për njerëzit e vegjël që s’duan Europën

Njerëz të vegjël ka kurdoherë. Në këtë rast kanë rëndëkuptuar vlerën e urtësisë së themeluesve të Europës së Bashkuar. Nga Majlinda Bregu Sot në Romë kujtohet...

Vëzhgim/ Ilir Meta, ky dashnor i mërzitur

Edhe sot Ilir Meta ka bërë për mrekulli atë që di të bëjë gjithmonë: i jep votat Ramës, por bën ndonjë lëvizje disidence sa...

Pse shqiptarët kaq të palumtur?!

Nga Keti Bazhdari Kur pashë renditjen e Shqipërisë në horizontet e largëta të lumturisë, ndjeva përhumbjen trishtuese të lajmit të mbrapshtë, që kushdo e përjeton...

Nishani “fali” Xhafën dhe goditi Bashën

Nga Andi Bushati Ndryshe nga pritshmëritë e krahut që mbështet Lulzim Bashën në PD, Bujar Nishani ka vendosur të mos e përfshijë presidencën në strategjinë...

Ndihma juridike falas. Ngërcet dhe problematikat ligjore perkatese

Nga Av.Sabina Meta Pjesë përbërëse e paketës së Reformës në Drejtësi janë dhe ndryshimet legjislative të parashikuara në project –ligjin “Për ndihmën juridike” nxjerrë në...

Skenarët/ “Pse hesht Xhafa për akuzat e rënda, lëvizjet që priten nga Nishani”

Pas njoftimit nga Presidenti se në ora 18:00 do të mbajë konferencë shtypi, ndërkohë që pritet dekretimi i ministrave dhe zhurma e madhe e...

“Të lexosh Siddhartën tejkalon marrëdhënien e njeriut me një libër të zakonshëm”

Nga Keti Bazhdari Siddharta është një libër i shkruar nga shkrimtari gjerman Herman Hese, të cilit iu akordua çmimi Nobel ne 1946. Për mua të lexosh...

A do hyjë në zgjedhje PD? Kryebashkiakja Ademi thotë “PO”

Nga Blerti Delija A do hyje ne zgjedhje PD? Kryebashkiakja Ademi e Shkodres thote "PO", madje pas 18 qershorit kryeminister nuk do jete Rama! E kisha...

Pse burrat zgjedhin bibat?! (dhe s’kanë faj fareeeee)

Nga Iva Tico Nëse është e vërtetë që qeni është miku më i mirë i një burri dhe se futbolli është sporti i tij i...

Shqipëria e sotme nuk ka as Kumbar, as Eskobar, as Robin Hud por ka...

Ju kujtohet filmi “Kumbari”? Secili prej shefave të familjeve kriminale që vritej nderohej pafund dhe numri i qytetarëve që u puthnin dorën rrugëve drejtuesve...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com