19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Imazhi dhe roli i gruas ne media

Femra në shoqërinë shqiptare .Dimensioni dhe roli i saj në aspektin shoqëror Shoqëria jonë është një shoqëri që kryesisht shquhet për rrënjët e saj të...

A del dot Basha më nga çarku?

Opozita po kalon orët e saj më të vështira që prej kohës kur Lulzim Basha ka marrë kryesimin e saj tre vite më parë. Shigjetat...

Qeveria që nuk e meritojmë

Nga Florian Papadhimitri* Largimi nga puna është një nga format më të liga dhe më poshtëruese të hakmarrjes. Motivimi për tu hakmarrë në këtë mënyrë...

“Kompromis dhe vijë e kuqe njëkohësisht”, ultimatum apo kompromis?

Nga Artur Zheji Rama përdori në konferencën e vet për shtyp dy koncepte të ndryshme në të njejtën kohë. Nga njera anë, mbasi injoroi plotësisht...

Plani B i dështimit të suksesshëm

Plani A i marrëveshjes me opozitën për një reformë konsensuale u flak pamëshirshëm nga Kryeministri Edi Rama, kur nuk ishin mbushur ende tri orë...

Kur Kanuni e ndëshkonte më drejt përdhunimin

Nga Mentor Kikia Policia arrestoi një djalë në Durrës, i akuzuar nga një studente për përdhunim. Në ditën e parë të takimit(pasi ishin njohur ne...

“Mund të jesh çfarë të duash në këtë vend, përveç se femër”

Nga Emirjon Senja “Kuçedër; e përdalë; turp; ke marrë rrugët; plehrë; kuçkë; turi shapk녔. Fyerjet që sapo lexuat nuk i përkasin ndonjë skenari filmi të...

Kodi i Drejtësisë për të Miturit nën këndvështrimin e drejtesisë miqësore

Nga Sabina Meta Familja eshte njesia baze e shoqerise e cila ofron mjedisin e pershtatshem per rritje, edukim, mireqenie, strehim, mbeshtetje , bashkveprim te anetareve...

“Largimi i Metës nga koalicioni, nder i madh për PS-në”

Deputeti i qarkut të Lezhës Eduart Ndocaj në një shkrim të gjatë në profilin e tij në Facebook, shkruan për zhvillimet e fundit në...

Sonila nuk dorëzohet: Është detyra e ne gazetarëve të suksesshëm të udhëheqim sot opinionin

Ish-gazetarja e Agon Channel, Sonila Meço, thotë se mediat shqiptare merren me debate kalimtare. Sipas saj, gazetarët e suksseshëm në Shqipëri duhet të marrin në...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com