19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

E sigurtë, zgjedhjet e parakohshme janë te dera

Nga Artur Zheji E kisha parashikuar muaj më parë, por për arësye të tjera, në lidhje me ndonjë tërmet të fuqishëm në Maxhorancë. Por Ilir...

LSI – “Faktori” i perbashket i te keqes?!

Konceptin e djeshem "PD po qeveris mire dhe LSI keq" dhe kete konceptin e sotem (te disave) se "PS po punon mire por LSI...

Anjeza duhet te vdese!!!

Nga Aleksander Marleci Mbyteni Anjezen, gjuajini me gure dhe nxirreni nga qyteti, grisjani teshat dhe lyajani trupin me benzine, vendosini flaken dhe lereni te vdese...

1 gol baraz 1 milion euro! Ne, shteti i varfër që dorovisim si sheikë

Nga Artan Fuga Pa dyshim ata bënë gjithçka mund të bënin për të lartësuar vlerat e futbollit të shqiptarëve. Padyshim ata dhanë një imazh të...

“Kompromis dhe vijë e kuqe njëkohësisht”, ultimatum apo kompromis?

Nga Artur Zheji Rama përdori në konferencën e vet për shtyp dy koncepte të ndryshme në të njejtën kohë. Nga njera anë, mbasi injoroi plotësisht...

Imazhi dhe roli i gruas ne media

Femra në shoqërinë shqiptare .Dimensioni dhe roli i saj në aspektin shoqëror Shoqëria jonë është një shoqëri që kryesisht shquhet për rrënjët e saj të...

A del dot Basha më nga çarku?

Opozita po kalon orët e saj më të vështira që prej kohës kur Lulzim Basha ka marrë kryesimin e saj tre vite më parë. Shigjetat...

Dhuna si rrezik dhe si risk

I kemi kritikuar vazhdimisht mediat për shpejtësinë me të cilën përhapin lajmet e kobshme. Për detajet e panevojshme, për vojerizmin e tepruar në skenat...

Shënime për videon e dhunës ndaj gruas në Vlorë

Nga Erion Kristo Një video e publikuar në rrjetet sociale shkundi gjithë shoqërinë për të diskutuar një nga problemet themelore të jetës sonë: dhunën ndaj...

Qeveria që nuk e meritojmë

Nga Florian Papadhimitri* Largimi nga puna është një nga format më të liga dhe më poshtëruese të hakmarrjes. Motivimi për tu hakmarrë në këtë mënyrë...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com