26 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Pse vërtet mendoni se nesër është i bllokuar vettingu?

Nga Spartak Ngjela Sipas kushtetutës, ai nuk është i bllokuar. Nesër vettingu si normë kushtetuese, s’është i bllokuar, dhe nuk mund të bllokohet për faktin që...

“Ti qënke malok”… /Një shkrim që nuk duhet humbur

Nuk më ban ndonji përshtypje sharjet histerike të asaj militantes te tendat e opozitës. E kqyra dy a tre herë videon e asaj qenie...

“Sot është fillimi i fundit të liderit të PD”

Nga Blerti Delija Basha ka pranuar ftesen zyrtare te qeverise per dialog. Eshte e drejta e tij, por nuk duhet harruar retorika e tij prej...

Deklarata e kreut të FRPD, Keti Bazhdari ka një mesazh!

Më bëri shumë përshtypje sot statusi i një djali të ri, qytetar shkodran, kryetar i FRPD Shkodër, i cili i drejtohej policisë me një...

Kodi i Drejtësisë për të Miturit nën këndvështrimin e drejtesisë miqësore

Nga Sabina Meta Familja eshte njesia baze e shoqerise e cila ofron mjedisin e pershtatshem per rritje, edukim, mireqenie, strehim, mbeshtetje , bashkveprim te anetareve...

“Luli, eksperimenti social i doktorit”

Nga Keti Bazhdari Sa më shumë që kalon koha aq më shumë bindem se Lulëzim Basha është kavia që i vlen doktorit për të provuar...

Në vend të një replike me kryetaren e Bashkisë së qytetit tim

Nga Blerti Delija Shqiperia ka shume halle, mes te cilave edhe nje cader proteste per "liri e demokraci" ne sheshin para kryeministrise, nisme e PD-se...

“A mund t’më thotë kush ku mund t’i kategorizojmë Lulin e Saliun?”

Nga Keti Bazhdari Njerëzit që bëjnë shumë zhurmë për asgjë, njihen si individ që kanë problem me sensin e kohës dhe ndahen në dy kategori;...

Basha s’po e hap dot çadrën

Nga Andi Bushati Ben Blushi ka qenë i qartë kur i është përgjigjur thirrjes së PD-së se aty në çadrën e saj nuk ka vend...

Besëpreri

Nga Gjergj Zefi Duka i kërkon Metës të ikë nga Rama e të rrëzojë qeverinë e si kompensim polin e tretë me Dulen, Blushin e...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com