19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Fiton 2 milionë dollarë në vit duke luajtur video lojëra

Michael “Imaqtpie” Santana nga Amerika fiton dy milionë dollarë në vit përmes video lojërave. E tëra çfarë ai bën është se mbyllet në dhomën e...

Modelja mbipeshë shkëlqen me të brendshme ( FOTO )

Modelja tashmë shumë e njohur për format e saj të mbushura, Ashley Graham ka pasur një vit mjaft të suksesshëm. Atë e kemi parë...

Vdekja e 8-vjeçares nga Lezha ngre një pyetje të madhe për prindërit

Një 8-vjeçare humbi jetën mesditën e djeshme, kur teksa qëndronte vetëm në shtëpi, ra aksidentalisht nga ballkoni. Ndërkohë që disa javë më parë, një...

Pse dielli i bën disa njerëz të teshtijnë ?

A keni dëgjuar për teshtitjen solare? Quhet Sindroma Achoo. Diku mes 18 dhe 35% e popullatës e kanë këtë refleks, i cili është një qark...

Qeni shqyen pronarin për vdekje

Një burrë është sulmuar dhe shqyer deri në vdekje nga qeni i tij, derisa ishte duke u intervistuar nga ekipi xhirues i BBC, transmeton...

Samsung ‘harron’ Note 7, rikthehet me S8

Ashtu siç kishte premtuar, Samsung mbërriti plot risi me modelin e fundit të serive Galaxy, S8. Telefoni inteligjent dallon nga paraardhësit e tij që në...

2.3 mln euro për virgjërinë

Adoleshentja gjermane që nxorri në ankand virgjërinë e saj, ka gjetur një blerës. 18-vjeçarja Aleexandra Kefren e shiti atë për 2.3 milionë euro. Blerësi është...

Nëse zgjoheni në këtë mënyrë, atëherë rrezikoni vdekjen

Në momentin e gjumit, rrahjet e zemrës te njeriu ulin ritmin dhe trupi bie në gjendje qetësie. Shpesh, për tu zgjuar, përdorim alarmin e...

E pabesueshme, lindshmëria në Shqipëri bie në nivelin më të ulët në 100 vjet

Numri i lindjeve të regjistruara në Shqipëri gjatë vitit 2016 ka qenë më i ulëti i regjistruar ndonjëherë, që nga vitet 1930, kur shteti...

Pse meshkujt kanë frikë nga martesa ?

Në një lidhje, në shumicën e rasteve meshkujt kanë frikë të krijojnë lidhje serioze, sidomos nga martesa. Kjo quhet frikë nga dashuria. Godet meshkujt në...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com