19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Velipoja, diadema e brigjeve magjepsëse të Adriatikut

Velipoja, një thesar i “pazbuluar” Për të flitet fare pak. Por kjo nuk ia ka hequr privilegjin asaj të jetë një prej atraksioneve turistike me...

Kush ka lindur në muajin tetor, do të mërzitet pas këtij lajmi

Lajme të këqija nëse keni lindur në tetor, për shkak se sipas një hulumtimi të ri ju jeni më të rrezikuar për t’u prekur...

Durham: Shqiptarët nuk e denoncojnë kriminelin dhe kjo është pengesë për bërjen e shtetit

Edith Durham, në një letër dërguar Aubrey Herbertit shkruan për aktivitetin e saj dhe të disa anglezëve tjerë në lidhje me çështjen shqiptare në...

E keni ditur gabim! Kjo është mosha ideale për martesë

Një studim i ri sugjeron se njerëzit duhet të martohen në mes të moshës 28 dhe 32 vjeç, nëse nuk duan të divorcohen, të...

E vërteta që nuk dini mbi satanizmin

Në nëntor të 2012-ës një monument guri në të cilin ishin gdhendur Dhjetë Urdhëresat (Parime Biblike) u vendos në sallën e kongresit të Oklahomas....

I riu qëllon me grushte e shqelma të ëmën, nuk gjeti shishen e rakisë...

Rastet e dhunës në familje po raportohen thuajse çdo ditë nga qytete të ndryshme dhe pavarësisht apeleve sensibilizuese, duket se thirrjet po bien në...

Krimet makabre, flasin psikologët: Shoqëria shqiptare, në depresion social pa rrugëdalje

Shoqëria shqiptare është në kulmin e një depresioni social pa rrugëdalje. Në këtë konkluzion dalin psikologë dhe sociologë në vend, të cilët ngjarjet e...

Dëshira e jashtëzakonshme e 12-vjeçarit shqiptar në Kanada: Dua të bëhem kryeministër i Kanadasë

Kur prindërit e tij erdhën si refugjatë në Kanada, në vitin 1999 Roni Krasniqi nuk kishte lindur ende. Por, 12-vjeçari që jeton në kryeqytetin...

Ronaldo përlot botën me mesazhin për fëmijët në Aleppo

Tragjedia që ka pushtuar Aleppon ka kthyer vëmendjen e lojtarit më të mirë në botë për vitin 2016. ‘Yll’ i Real Madridit Cristiano Ronaldo...

Ndihej çuditshëm gjatë seksit, 28-vjeçarja zbulon të vërtetën e rëndë

Një 28-vjeçare ka shpëtuar mrekullisht nga kanceri, pasi e ka kapur në kohë si sëmundje. Ellie Taylor-Davis ka rrëfyer për mediat britanike përballjen e...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com