10 C
Shkoder,Albania
Monday, March 27, 2017

Penalltia e Bakajt thyen Laçin, Vllaznia “sheh” Europën

Vllaznia mposht Laçin dhe katapultohet përkohësisht në vendin e katërt, në pritje të ndeshjes mes Teutës dhe Luftëtarit që mbyll javën e 25-të të...

Vrapi: E treta e vërteta, këtë herë fiton Vllaznia

Këtë kampionat, Laçi është i vetmi ekip ndaj të cilit Vllaznia nuk ka marrë asnjë pikë. Mund të duket paksa e çuditshme por në...

VIDEO/ Harroje Messin, talenti 12-vjeçar i Bajernit po bën xhiron e botës

Klubi i Bajernit të Mynihut po rrit një talent të madh. Në videon që do të shihni më poshtë do të mrekulloheni nga ky...

Fitorja historike e Barçes/ Shqiptari ka mahnitur botën me atë që ka bërë 7...

Përtej fjalëve dhe emocioneve fitorja e mbrëmshme e Barçes ka qenë historike. Madje as vetë Barcelona nuk e ka besuar se do të çojë...

Akuzat e Pashk Laskës, Shtubina: Fjala e tij, në vesh të perëndisë

“Shpresoj që fjala e Pashkut të shkojë në vesh të perëndisë”. Me këtë batutë i përgjigjet Ndriçim Shtubina “parashikimit” të bërë nga presidenti i...

Nis shitja e biletave për ndeshjen Itali-Shqipëri, çmimet janë befasuese

Ndeshja Itali-Shqipëri  e vlefshme për eliminatoret 2018 po pritet me interes të madh nga tifozeria, kjo edhe por shkak se historikisht shumica dërrmuese e...

Cungu: Luftëtari në presion, ndaj nesh humbjen e parë në shtëpi

Armando Cungu kërkon fitoren në Gjirokastër. Edhe pse kundërshtari nuk ka pësuar asnjë humbje në shtëpi këtë sezon, trajneri shfaq bindjen se do të...

Probleme në kombëtare: De Biazi merr një lojtar të ri në Kombëtaren shqiptare

Kastriot Dermaku pritet të jetë përforcimi më i ri i Kombëtares shqiptare të futbollit për ndeshjet e marsit ndaj Italisë dhe Bosnjë-Hercegovinës. Kriza në prapavijën...

Ngriti flamurin shqiptar në Beograd, flet kampioni: Nuk ka kënaqësi më të bukur

Izmir Smajlaj fiton medalje të Artë në Beograd. Titulli i kampionit të Ballkanit në salla të mbyllura nuk ishte i papritur për Izmir Smajlajn. Këtë...

Flamuri shqiptar valëvitet në mes të Beogradit, Izmir Smajlaj kampion i Ballkanit

Ditën e sotme atleti shqiptar Izmir Smajlaj u shpall kampion i Ballkanit, njëkohësisht theu dhe rekordin kombëtar në kërcim së gjati në kompeticionin që...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com