19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Fotografitë më të bukura nga ndeshja Shqipëri-Zvicër

Nga ndeshja e dytë në Euro 2016, ku u përballën Shqipëria dhe Zvicra, këto janë fotografitë më të bukura:

Shqipëri-Zvicër, statistikat kundër Kombëtares

Mesditën e të shtunës në stadiumin e Lens, Bollaert Dellelis, kuqezinjtë e Gianni De Biasit do të bëjnë debutimin e tyre historik në një...

ZYRTARE/Bekim Balaj transferohet tek ky klub

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Bekim Balaj, ka kompletuar me sukses transferimin te ekipi rus, Terek Grozny. 25-vjeçari deri tani ka luajtur për ekipin kroat Rijeka...

Hetimi i UEFA-s, zbardhet mënyra si do mbrohet Shqipëria

UEFA ka vendosur që të hapë një procedim disiplinor për Federatën Shqiptare të Futbollit për shkak se në ndeshjen kundër Zvicrës, tifozët kanë shpalosur...

Rezultati i ndeshjes mes Anglisë dhe Rusisë përgjak rrugët e Marsejës.

Përleshje të dhunshme mes tifozëve janë shënuar të shtunën ,duke prishur magjinë e ditëve të hapjes së turneut Euro 2016 si dhe duke ngritur...

VIDEO/ Europa mban frymën, nis sot ‘Euro 2016’

Ndeshja Francë-Rumani do të çelë edicionin e 15-të të Europianit, turne që historikisht ka qenë kompeticion i surprizave. Vëmendja e Europës dhe mbarë botës do...

Stervitja e fundit sjell lajme të mira për stafin e kombëtares shqiptare

Stafi i përfaqësueses shqiptare të futbollit është qetësuar pas stërvitjes së parë të sotme të kuqezinjve në Francë. Të tre lojtarët të cilët kishin...

Probleme me foninë, në Francë luhet 2 herë himni shqiptar

Tifozët shqiptarë janë kënaqur shumë kur në stadiumin “Jean Bouin” në Paris është luajtur himni i Shqipërisë jo një herë por dy. Pas ekzekutimit të himnit kombëtar...

Lajmi i fundit/ De Biazi: Do vëmë autobus pa rrota ndaj Spanjës, kemi frik...

Trajneri i kombëtares kuqezi ka folur gjerë dhe gjatë për ndeshjen kundër Spanjës. Ka vlerësuar situatën e sulmit, që nga Sadiku e deri te...

Edi Martini: Cungu nuk duhet të largohet nga Vllaznia

Pavarësisht deklaratës së trajnerit Armando Cungu pas humbjes të së hënës me Laçin se  ishte i gatshëm të merrte përgjegjësitë e humbjes dhe nëse...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com