19 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Pina Thani, 32 rekorde kombëtare, 100 medalje të arta dhe 1000 sakrifica

Teksa tregonte për të motrën, Gjyzepina Thanin (1938-2007), fituese të 100 medaljeve të arta dhe realizuese të 32 rekordeve kombëtare në atletikë, “Artistes së...

Cungu: Vllaznia ka nevojë për miq, si Vioresin Sinani

Fitorja e djeshme ndaj Teutës ka rikthyer në njëfarë mënyre qetësinë në kampin shkodran, por në fakt, trajneri Armando Cungu duket se nuk është...

Maradona puth Ronaldinjon por kjo foto po shikohet nga e gjithë bota (foto)

Një ndeshje për të promovuar paqen e organizuar nga Papa Francescco ku merrnin pjesë legjendat më të mëdha të futbollit në histori si Maradona,...

Mbyllet ne “Loro Borici” Vllaznia – Tirana 0-0

Eshte mbyllur ne barazim me rrjeta  te paprekura klasikja e 175-të e futbollit shqiptar Vllaznia – Tirana. Dy skuadrat sfidouan njëra-tjetrën në duelin e javës...

“Tifozët Kuqezi” bojkotojnë kombëtaren: Stadiumin ta mbushin policët me kallashnikov

Janë prej më shumë se një dekade në mbështetje të kombëtares shqiptare të futbollit dhe u kanë dhënë bukuri ndeshjeve të kuqezinjve. Por entuziazmi...

Spanja e forte per Shqiperine, e zbret nga vendi i pare

Spanja ka shënuar fitore të merituar përballë Shqipërisë 2:0, në ndeshjen e zhvilluar në "Loro Borici" Kombëtarja shqiptare është mposhtur nga Spanja me rezultat të pastër...

Taulant Xhaka mbyll gojët e liga: Nuk jam kosovar, jam…

Një debat i madh ka nisur këto ditë mes shqiptarëve, atyre të Kosovës dhe atyre të Shqipërisë. Një pjesë mendon se jemi ndryshe, një pjesë...

50 milione euro per futbollistin shkodran. Marreveshja me ne fund behet zyrtare

Marramendëse shuma që duhet të paguajnë për klauzolën e futbollistit shqiptar. Mediat italiane e kanë bërë më në fund zyrtare marrëveshjen që Elsi Hysajn....

Samuel Nikaj, ditëlindje e festuar me fitore përmes dhunës

Trajneri shkodran Samuel Nikaj sot ka festuar 39 vjetorin e lindjes por kjo ditë do të mbetet gjatë në kujtesën e tij. Jo për...

Kupa e Shqiperisë në Boks, Vllaznia e treta

Boksierët e Vllaznisë pas dështimit në kampionat kur nuk arritën dot të shpallen kampionë të Shqipërisë, nuk kanë arritur dot të fitojnë as Kupën....
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com