24 C
Shkoder,Albania
Thursday, March 30, 2017

Alma Hilaj nga Juban Danja, kapitene tek Fiorentina

Kanë nisur edhe lëvizjet e para të futbollisteve femra të Shqipërisë drejt kampionateve më të forta të Europës. Alma Hilaj, vetëm 16 vjeçe, ka...

Gianni De Biasi, i paarritshëm?

BESNIK DIZDARI Qysh nga 6 dhjetor 2002, në arkivin tim, si një vazhdim “sui generis” i kapitullit historiko-statis tikor të librit “Libri i Kombëtares”, gjithnjë...

Viktor Martini, boksier i pamposhtur që e mbylli karrierën vetëm 20 vjeç

Mbetet një nga emrat e shquar të sportit të boksit në Shkodër por edhe më gjerë. Për fat të keq tij, sporti I boksit...

Luan Shatku, basketbollisti i talentuar i Vllaznisë

Luan Shaktu është një nga emrat e shquar të basketbollit shkodran dhe atij shqiptar. Një sportist që ka dhënë shumë për klubin Vllaznia duke...

Fahri Fani, gjyqtari dhe kuadri sportiv që la gjurmë me karrierën e tij

Nga Gjergj Kola Mbetet një emër i shquar i sportit shkodran dhe atij shqiptar, gjyqtar futbolli ndër më të mirët e vendit dhe po ashtu,...

Probleme me foninë, në Francë luhet 2 herë himni shqiptar

Tifozët shqiptarë janë kënaqur shumë kur në stadiumin “Jean Bouin” në Paris është luajtur himni i Shqipërisë jo një herë por dy. Pas ekzekutimit të himnit kombëtar...

Ndryshohet kalendari, Vllaznia-Skënderbeu luhet në Korçë

Ditet e fundit, Skënderbeu ka marrë një lajm që duket se ka vënë në lëvizje të gjithë klubin bardhekuq. Pasi luajtën në shtëpi ndeshjen kundër...

Flet Strakosha: Emocionet e mia në “San Siro”, babai ishte shumë i stresuar

Ka qenë një përzjerje emocionesh mes hidhërimit dhe sodisfaksionit ajo që ka ndier shqiptari Thomas Strakosha menjëherë pas fërshëllimës së trefishtë në San Siro....

Njihuni me Ibrën shqiptar, Klaidi Lolos 15-vjeçari që luan për “Cristal Palace”

Quhet Klaidi Lolos, është vetëm 15 vjeç dhe bën pjesë tek 50 talentet me premtues të futbollit Evropian. I lindur në Greqi por shqiptar...

Lorik Cana merr një ofertë nga skuadra italiane

Ish-kapitenit të Kombëtares shqiptare, Lorik Cana nuk i mungojnë ofertat, edhe nga klube me emër të cilat luajnë në kampionate të forta. Sipas mediave italiane,...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com